يکشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٧
بسیج جامعه پزشکی
کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان رباط کریم                  بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ                       
کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان رباط کریم که در پاییز سال 1385 رسماً فعالیت خود را در ستاد مرکزی شبکه بهداشت و درمان، آغاز کرده است،در حال حاضرجناب آقای دکتر حسین فرزانه  به عنوان مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان می باشندوحـــدود 200 نفر عضو در این کانون فعالیت دارند که شامل پزشک،دندانپزشک ، داروساز ، کارشناس آزمایشگاه ،ماما،کارشناس بهداشت  عمومی ، محیط ، حرفه ای ، بهیـــارمی باشند.
ماموریت سازمان بسیج جامعه پزشکی، سیاست گذاری، طرح ریزی و برنامه ریزی به منظور جذب، آموزش، سازمان دهی، حفظ انسجام گروه پزشکی برای حضور آنان در عرصه های مختلف؛ علمی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، دفاعی، سازندگی و امدادی در جهت حفظ انقلاب و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تقویت فضای انقلابی و دینی در جامعه پزشکی و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی به بسیجیان و مردم به ویژه در مناطق محروم می­باشد.
درراستای افزایش توانمندی علمی اعضاء سعی می شود که با برنامه ریزی و انجام هماهنگی های لازم آنان بتوانند در برنامه های علمی که از سوی سازمان بسیج جامعه پزشکی ویا بسیج جامعه پزشکی دانشگاه ایران بـــرگــزار می گردد حضور فعال داشته باشند . همچنین به منظور ارتقاء آمـــوزه های مــذهبی ، تقویت روحیـــه نوع دوستی وایجادارتباط صمیمانه بین اعضاء ، آنان در اردوهای تفریحی ، زیارتی ، ورزشی و مسابقات علمی فرهنگی شرکت نمایند .از دیگربرنامه هایی که به منظور ایجـــــاد آمادگی وافزایش تـــــوان عملیاتی تیم های اضطراری و تقویت روحیه نوع دوستی و عواطف انسانی برگزار می گردد اجرای ویزیت های رایگان پزشکی در مناطق محروم ، مــــــدارس و غیره است که در این برنامه ها سعی می شود علاوه بــــر ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم ، آموزش سلامت با هدف توانمند سازی آنان بــــرای مراقبت از سلامت خودشان نیز ارائه گردد. که ا ین آموزش ها به صورت آمــــوزش چهره به چهره، نمایش فیلم آموزشی ، بـــرگزاری جلسات ، توزیــع تراکت ، بروشور ، جزوه صورت  میگیــرد که در همین زمینه تا کنون چندین جزوه ، پمفلت و بروشور تهیه ، تکثیر و توزیع گردیده است.
برگزاری نشست های دوستانه اعضاء و همچنین برگزاری همایش سالیانه به مناسبت هفته بسیج با هدف ارج نهادن به ارزش های مقدس بسیج و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره امام و شهدای عالیقدر که ازسال 85 تا کنون همه ساله ویژه نامه ای هم به این مناسبت توسط کانون منتشر میگردد.
اینکانون مصمم است که در آینده با استفاده از ظرفیت های بالقوه موجود در اعضاء گام های بهتــــری را در جهت بهبود کمی و کیفی فعالیت های خود بردارد که امید است به یاری خداوندبزرگ موفق شود.

.

 

آدرس:جاده ساوه-رباط کریم-میدان امام خمینی                  تلفن:3-56439990 -021                                          دورنگار:56423343-021  www.robatkarim@iums.ac.ir     

Copyright © rk.iums.ac.ir All Rights Reserved 
Design Engineer younesi